Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Empty Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin

Mesaj tarafından GoDFaTHeR Çarş. Şub. 02, 2011 10:18 pm

Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin News_manset_resim_eb_fed16

İşte yeni kurallar!

UEFA Hakem Komitesi
Üyesi Jaap Uilenberg Antalya'daki TSYD Semineri'ne konuk oldu ve futbol
kuralarıyla ilgili olarak önemli açıklamalar yaptı. Uilenberg özelikle
Türkiye'de futbolcuların hakem kararlarına aşırı derecede itirazda
bulunduğunu belirtti.

"TALİMATLARA HERKES UYACAK"
UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ''Ben Türk hakemlerineFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs 'eğer siz Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsanız dünyada bütün maçları yönetebilirsiniz' diyorum'' dedi. UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Antalya'da devam eden ''48. Yıl
Sporun Zirvesi Semineri''nde ''Uluslararası Futbol Hakemliği Alanında
Türkiye'nin Yeni Yeri'' konulu oturumunda bir sunum yaptı. Sunumun
UEFA'nın yıllar önce belirlediği talimatları çerçevesinde yapılacağını
ifade eden UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs bu talimatlara da tüm ülkelerin uyma zorunluluğunun bulunduğunu kaydetti.

"İTİRAZA TAVİZ YOK"
UEFA'nın hakemlere yönelik talimatlarda en önemli hususun ''saygı kavramı'' olduğunu kaydeden UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs bu kavramın da teknik direktör ve oyuncuların hakeme yönelik saygısı ve hakemlerin oyuncularaFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs en önemlisi de kendilerine yönelik saygısı olduğunu bildirdi. UilenburgFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
UEFA talimatları ve oyun kurallarına göre hakeme veya yardımcı hakeme
yönelik sözlü veya davranışla gösterilen itirazların kesinlikle sarı
kartla cezalandırılması gerektiğin anlatarakFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ''Bunların
içinde direkt hakemin yüzüne karşı harekette veya uzak mesafeden hakeme
doğru koşmak var. Hakemin veya yardımcı hakemin başına üşüşmesi sonucu
UEFA olarak en az iki oyuncuya sarı kart bekliyoruz. Sportmenlik dışı
fiziki bir temas varsa oyuncu kırmızı kartla cezalandırılır''
diye konuştu.

"ŞAŞKINLIĞA DÜŞÜYORUM"
Türkiye'de sahanın içinde veya dışında hakeme yönelik itirazların son bulmasını istediklerini dile getiren UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
şöyle devam etti: ''Türk oyuncuların kendi ligleri ile Avrupa
maçlarındaki hakeme yönelik davranışları arasında büyük fark var. Türk
futbolcuların Avrupa maçlarında daha iyi davranırken Türkiye'de hakeme
bu kadar itirazda bulunmaları karşısında şaşkınlığa düşüyorum. Bu
kurallar oyuncular kadar teknik direktörler için de geçerli. Teknik
direktörler de hakeme karşı sözlü veya fiziksel itirazda bulunursa ihraç
edilir.''

UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ''Türk hakemliğini nasıl görüyorsunuz''
sorusuna şu yanıtı verdi: ''Türk hakemliğinin Avrupa'daki pozisyonu
daha iyiye gidiyor. Türk hakemliği artık çok daha tutarlı. 2005'te UEFA
Hakem Komitesi'nde 'Türkiye'de hakem komiteleri sürekli değişiyorFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
tutarlılık göremiyoruz' deniyordu. Artık aynı isimler hakem komitesinde
uzun süre çalışıyor. Asıl önemli olan bu isimleri bir arada tutmak.
Eylül 2010'da UEFA'da 'Hakem Uzmanlığı Ofisi' oluşturuldu. Bu program
çerçevesinde çeşitli ülkelerden eğitim için hakemler geliyor. Burada
hakemlere UEFA talimatları doğrultusunda eğitimler veriyoruz. Türkiye'de
de genç hakemlere eğitimler verilmeye başlandı. Bundan büyük mutluluk
duyuyoruz. Bu sayede genç hakemleri daha erken tanıma fırsatı buluyoruz.
Bu eğitimler çerçevesinde Türk hakemliğinin geleceği çok parlak
olacaktır.''

UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs bir soru üzerineFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ''Cüneyt Çakır UEFA'da yarı final maçı yönetti. Ayrıca Şampiyonlar Ligi maçında görev aldı. Fırat AydınusFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs Hüseyin GöçekFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs Halis Özkahya ve Bülent Yıldırım da gelecek vadeden bizim çok önemsediğimiz oyuncular'' görüşünü bildirdi.

''Türk futbolu artık dünyada tanınıyor. Hatta GalatasarayFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs FenerbahçeFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
Beşiktaş son şampiyon Bursaspor bile her yerde biliniyor. Buna rağmen
dünya coğrafyasında bile bulamayacağımız çok küçük ülkelerin hakemleri
önemli turnuvalarda maç yönetirken Türk hakemleri neden buralarda yer
almıyor'' sorusunu ise UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
şöyle yanıtladı: ''Ben de Türkiye'ye ilk geldiğimde 'bu kadar büyük bir
ülkenin neden büyük turnuvalarda hakemi yok' diye sordum kendime. Ben
Türk hakemlerineFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs 'eğer siz Fenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsanız dünyada bütün maçları yönetebilirsiniz' diyorum
. Ben de 'Türk hakemliğini en üst seviyeye çıkarmalıyız' diyorumFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ama bu adım adım gerçekleşecek bir şey. Bir anda bunu başaramazsınız. Bunun için yeni bir hakem grubuFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
hakem takımı yetiştirmemiz gerekiyor. Yeni jenerasyon yetiştirmemiz ve
bunların içinde tutarlılığı sağlamamız gerekiyor. Ben de Türk
hakemlerinin en iyi maçlarda görev alması gerektiğini düşünüyorum.''

UilenbergFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs ''Hakem kararlarında standart yok. Bu sizce baskıdan mı kaynaklanıyorFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs eleştiri korkusu muFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs yetenek sorunu mu'' sorusunu ise ''Avrupa'da da aynı sorunlar konuşuluyor. Ancak hakem hatalarında hakemin aldığı yerFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs açısı da önemli rol oynuyor. Zaman zaman şanssızlıkFenerbahçe-Galatasaray maçlarını yönetiyorsan dünyada bütün maçları yönetebilirsin Virgs
zaman zaman da kalite yetersizliği ön plana çıkıyor. Bu konuda tam bir
standart yakalanacağı yönünde yüzde yüz garanti veremeyiz. Futbolda her
zaman tartışılacak kararlar olacaktır'' diye cevapladı.

Lig Tv
GoDFaTHeR
GoDFaTHeR
Farkımız*Tarzımız*
Farkımız*Tarzımız*

<B>Mesaj Sayısı</B> Mesaj Sayısı : 3016
<B>Rep Sayısı</B> Rep Sayısı : 455
<B>Kayıt tarihi</B> Kayıt tarihi : 30/04/10

https://kopuk1.forum.st

- Similar topics