Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İmtihan (sınav)da Başarı Duası

İmtihan (sınav)da Başarı Duası Empty İmtihan (sınav)da Başarı Duası

Mesaj tarafından GoDFaTHeR Salı Mayıs 25, 2010 9:56 pm

İmtihana (Sınava girerken şu dua okunur isra suresi;80)

رَّبِّ أَدْخِلْنِي مُدْخَلَ صِدْقٍ وَأَخْرِجْنِي مُخْرَجَ صِدْقٍ وَاجْعَلِّي مِن لَّدُنكَ سُلْطَانًا نَّصِيرًا

Rabbi edhılnî müdhalen sıdkin ve ahricni muhrace sıdkin ve’c’al li min ledünke sultânen nasîrâ”

ANLAMI:”Ya Rabbi!İmtihan (sınav)da Başarı Duası VirgsBeni doğru bir giriş ile girdir ve yine doğru bir çıkış ile çikarKatından bana yardım sdici bir kuvvet ihsan eyle”

Sınav için sıraya oturunca şu âyet okunur;

رَبِّ اشْرَحْ لِي صَدْرِي وَيَسِّرْ لِي أَمْرِي وَاحْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانِي يَفْقَهُوا قَوْلِي

“Rabb’şrah li Sadri ve yessir li emriİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgsva’hlül ukdeten min lisaniİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgsyefkahü kavlî”

ANLAMI:”Ya Rabbi!İmtihan (sınav)da Başarı Duası VirgsGöğsümü ve gönlümü genişletİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgsişimi kolaylaştırİmtihan (sınav)da Başarı Duası VirgsDilimin bağını çözİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgssözümü anlaşılır eyle”

Sınav Başlayınca da şu dua okunur:

ياَحَيُّ ياَقَيّوُمُ بِرَ حْمَتِكَ أَسْتَغِيثُ

"Ya Hayyu Yâ KayyûMİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgs Bi Rahmetike esteğisû"

ANLAMI:”Ey Hayy ve Kayyum olan Allah'ımİmtihan (sınav)da Başarı Duası Virgs Senin Rahmetine Sığınıyorum"
GoDFaTHeR
GoDFaTHeR
Farkımız*Tarzımız*
Farkımız*Tarzımız*

<B>Mesaj Sayısı</B> Mesaj Sayısı : 3016
<B>Rep Sayısı</B> Rep Sayısı : 455
<B>Kayıt tarihi</B> Kayıt tarihi : 30/04/10

https://kopuk1.forum.st

- Similar topics