Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İmkanım Yoktu Deme Kendine Doğruyu Söyle

İmkanım Yoktu Deme Kendine Doğruyu Söyle Empty İmkanım Yoktu Deme Kendine Doğruyu Söyle

Mesaj tarafından CageOfMan Çarş. Mayıs 26, 2010 3:03 pm

imkanım yoktu deme.kendine dogruyu söyle.
üşendim de.
tembellik ettim de.
yapmak içimden gelmedi de.
canım istemedi de.
hiç degilse yattım de.
nedersen de ,ama imkanım yoktu deme.
unutma,iman en büyük imkandır.imanı olanın imkanı tükenmez.hatta kimi zaman imkanım yoktu demek imanım yoktu demeye bile gelebilir.
birileri önüne çıkıp şöyle sorabilir.falancanın imkanı var,fakat yapmıyor,nesi eksiktir dersin? o zaman diyecegin birşey ,verecegin bir cevap yoktur.
imanın makarrı olan yürek bitimsiz bir güç merkezidir.göz ferini ,diz dermanını,yumruk fermanınıyürekten alır.tıpkı kaslara komuta eden sinir sistemi gibi.başını dik tutan kasların degil , o kasa komuta eden beyindir.
yumrugunu havaya kaldıran pazuların degil,o pazulara komuta eden beyindir.gittinse ayagın degil yüregin götütdügü için gittin.
gitmedinse,yüregin yetmedigi için gitmedin.yaptınsa ,elin erdigi için degil aklın erdigi için yaptın.
yapmadınsa,elin ermedigi için degil yüregin yetmedigi için yapmadın.
gördünse gözün oldugu için,baktıgın için degil ,gönlün oldugu için gördün.
eger gözü olan herkes görseydi,bunca bakar körün varlıgını nasıl ve neyle açıklardık?
eger göz görmenin yegane organı olsaydı ,gözü olmadıgı halde bir çok göz sahibinin göremedigi hakikatleri gören kafa gözü kör,kalp gözü açık yigidi nereye koyardık? görmedinse göz olmadıgı için degil ,hatta göz bakmadıgı için degil,gönül akmadıgı için görmedin .
tıpkı yapmadıklarını gönlün olmadıgı için yapmadıgın gibi.
tarih bir işe baş koyanların ,önce o işe gönül koyduklarının şahididir.
yapacaktım ama,kimsem yoktu deme .kimsesiz degilsiniz,kimse,sizsiniz,
o ise sadık yariniz ve her an yanı başınızda hazır ve nazır yardımcınızdır .
yapacagı işte onu hesaba katmayanlar besmelesizdirler.besmeleli olanlar ,
yaptıklarını o nun sayesinde ,ondan aldıkları yetki ve güçle ,onun yardım ve destegi ile yaptıklarının bilincinde olanlardır.
CageOfMan
CageOfMan
• HızLı üye •
• HızLı üye •

<B>Mesaj Sayısı</B> Mesaj Sayısı : 159
<B>Rep Sayısı</B> Rep Sayısı : 190
<B>Kayıt tarihi</B> Kayıt tarihi : 25/05/10

- Similar topics