Join the forum, it's quick and easy

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Allah Resulu'nun'sav' ağlaması

Allah Resulu'nun'sav' ağlaması Empty Allah Resulu'nun'sav' ağlaması

Mesaj tarafından CageOfMan Çarş. Mayıs 26, 2010 6:02 pm

Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin evinde bulunduğu bir gece yarısı uykudan kalkıp evin karanlık bir köşesinde dua ve ağlamakla (Allah’a yalvarıp yakarmakla) meşgul oldu. Ümmi SelemeAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli Resulullah (s.a.v)’ı yatağında görmeyinceAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli kalkıp onu aramaya koyuldu. Bir de baktı ki Resulullah (s.a.v)Allah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli evin karanlık bir köşesinde durup ellerini göğe kaldırmışAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli ağlayarak Allah’a şöyle yalvarıp yakarıyor:

“Allah’ım! Bağışladığın nimetleri benden esirgeme. BeniAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli düşmanların gülüş vesilesi kılmaAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli kıskançları bana musallat etme.

Allah’ım! Beni kurtardığın kötülük ve çirkinliklere geri çevirme.
Allah’ım! Beni hiçbir zaman ve hiçbir an kendi başıma bırakma; kendin beni her şeyden ve her afetten koru.”
Ümmi Seleme Resulullah (s.a.v)’ın bu durumunu görünceAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli ağlayarak kendi yerine döner. Resulullah (s.a.v) Ümmi Seleme’nin ağlama sesini duyuncaAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli ona doğru gidip ağlamasının sebebini sorur.
Ümmi Seleme:
“Ya Resulullah! Senin ağlaman beni ağlattı. Sen neden ağlıyorsun? Siz Allah katında olan onca büyük makam ve yakınlığınıza ve Allah’ın geçmiş ve gelecek bütün kusurlarınızı affetmesine rağmen Allah’tan böyle korkuyorAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli sizi düşmanların gülüş vesilesi kılmamasınıAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli kurtardığı kötülük ve çirkinliklere geri çevirmemesiniAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli bir an bile kendi başınıza bırakmamasını istiyorsunuzAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli o halde vay bizim halimize!” der.
Resulullah (s.a.v) ona cevabında:
“Nasıl korkmayayımAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli nasıl ağlamayayımAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli nasıl kendi akıbetimden endişelenmeyeyimAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli nasıl kendi makam ve mevkime güveneyim! Oysa ki Allah TealaAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli Hz. Yunus’u bir an kendi haline bıraktı ve onun başınaAllah Resulu'nun'sav' ağlaması Virguli gelmemesi gereken şeyler geldi!” buyurdu
CageOfMan
CageOfMan
• HızLı üye •
• HızLı üye •

<B>Mesaj Sayısı</B> Mesaj Sayısı : 159
<B>Rep Sayısı</B> Rep Sayısı : 190
<B>Kayıt tarihi</B> Kayıt tarihi : 25/05/10

- Similar topics